Doktorlarımız

Dr. Vefa Gönenç

1966 yılında İzmit’te doğdum. Ortaokul ve Lise eğitimimi Fenerbahçe Lisesi’nde, 1983 yılında tamamladım. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girerek, 1990 yılında bu fakülteden mezun oldum. 1991 yılında Avusturya-Graz/ Karl Fransaez Üniversitesi’nde Dermatoloji uzmanlık eğitimime başladım; Prof Dr HelmutKerl, Prof Dr Peter Soyer ile çalıştım. 1994 yılında eğitimimi tamamlayarak Türkiye’ye döndüm; 1994-1997 yıllarında Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde çalışarak uzmanlık ünvanımı aldım. 1997 yılından itibaren özel kuruluşlarda; Dermatoloji uzman doktoru, klinik kuruculuğu, yöneticiliği ve başhekimlik görevlerinde bulundum. 2001 yılında Bağdat caddesi-Kadıköy’de BonaClinic adıyla kendi özel kliniğimi açtım. 15 yıldır aynı adreste Dermatoloji, Dermatokozmetik, Estetik, Dermatolojik Cerrahi, Laser Cerrahisi ve Saç Ekimi alanlarında hizmet vermeye devam ediyorum. Türk Dermatoloji Derneği, Avrupa Dermatoloji Derneği üyeliklerim bulunmaktadır.

Bir yandan estetik ve kozmetiğin tarihçesi ve felsefesi, Türk kozmetoloji tarihi üzerine çalışmalar yapıyorum.

1966 İzmit Doğum
1977-1983 – Fenerbahçe Lisesi
1983-1990 – Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi
1991-1994 – Karl Fransaez Üniversitesi Dermataloji Kliniği/Graz-Avusturya; uzmanlık eğitimi
1994-1997 – Haydarpaşa Numune Hastanesi
1997-1999 – Ömür Hastanesi
1999-2000 – Pleiades Plastik Cerrahi ve Dermatoloji Hastanesi kuruculuğu, başhekimliği
2001-2013 – Alman Hastanesi, Medicana, Medicalpark
2001-2016 – Bona Klinik, Bağdat caddesi

Bona Klinik doktorları ile tanışın

Bazı insanlar cilt bakımını önemsemezler. Sadece kusurların kalmasına izin vermezler, aynı zamanda onları temizlemek için biraz çaba sarf etmezler. Bazı lekeler şiddetli kızarıklık ve kaşıntıya neden olabileceğinden cilt bakımının da önemli olduğunu unutmamak en iyisidir. 

bir Dermatoloğa yapılacakziyaret en iyi eylem olacaktır. Boka Klinik’te cilt uzmanlarımız hastalarımıza, özellikle de sizlere tutkuyla bakıyorlar. Kendini işine adamış dermatologlardan oluşan ekibimizin sizinle ilgilenmesine izin verin.

Doktorlarımız

Dr Vefa Gonenc Gonenc

, Dr.liderliğindeki personelimiz, müşterilerimize birinci sınıf tedavi sağlamak için sürekli olarak daha fazla araştırma, eğitim ve atölyelere katılıyor. Dr. Gonenc,arasındaçalıştı 1994-1997 yıllarıHaydarpaşa Numune Hastanesi’ndeve uzmanlık unvanını aldı. Daha sonra özel bir kurumda dermatolog, klinik kurucu ve başhekim olarak uzman olarak çalıştı.

2001 yılında nihayet kendi kliniği olan Bona Klinik’i açtı ve lazer cerrahisi ve saç ekimi alanlarında hizmet vermeye devam etti. Kendisi ve dermatolog ekibi, Türk Dermatoloji Derneği ve Avrupa Dermatoloji Derneği tarafından sertifikalandırılmıştır.

Kendini işine adamış ekibimiz, daha iyi bir versiyonunuz olması için yolculuğunuzun her adımında orada olacak. İhtiyacınız olan cilt bakımı hizmetlerini sağlamak için buradayız. Doktorlarımız ve personelimiz özel ihtiyaçlarınızla bizzat ilgilenecektir. Bizimle yaptığınız her konsültasyonla ilgileneceğiz ve gerekli herhangi bir tedavi veya ilaçla nasıl ilerleyeceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunacağız. Daha sonra sizin için güvenli ve etkili tedaviler sunmaya başlayabilirler.

Dermatolog nedir?

Dermatologlar sıradan doktorlar olmasa da, dermatolog olmak da kolay bir başarı değildir. Cildinizin, saçınızın ve tırnaklarınızın karmaşıklığını anlamak için dermatologların akredite hastanelerde eğitim almaları gerekir. 

Hastalarla tanışmadan önce zorlu bir sınavı geçmeleri ve kurul sertifikası almaları gerekir. Ayrıca yeni yöntemler öğrenmeye ve keşfetmeye devam etmeleri de gereklidir. Bu eğitimden sonra sadece cildinize iyi bakacak donanıma sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda cilt durumunuzu da inceleyip belirleyebilirler. 

Cilt bakımı yolculuğunuz bizim için önemlidir. Zaman, hastalık ve stres sizi yıpratsa da, cildinizin yaşınıza yetişmesi gerektiği anlamına gelmez. Dermatologlarımız cilt ihtiyaçlarınızı karşılamak için orada olacaklar. Uzmanlarımızın çalışmaları ve eğitimleri yoluyla becerilerini geliştirmeye devam etmelerini sağladık.

Dermatologlar olarak cildinize iyi bakmanın ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. İnsanların cilt bakımının önemini nasıl göremeyebileceğini de biliyoruz, ancak bu yüzden dermatologlarımız burada. Cilt hastalığınızı tedavi etmenin neden önemli olduğunu size bildirmek için buradalar. 

Biz’Eğer herhangi bir tedavi veya prosedürler devam etmeden önce ilk herhangi bir soruya cevap da memnun olurum. Ekibimiz öncelikle belirli bir prosedürün rahatsızlıklarınızda size nasıl yardımcı olabileceği konusunda sizi bilgilendirecektir. Randevukullanabilirsiniz. kurmak için online formu  Sizleri degörmekten mutluluk burada kliniğimizdeduyarız.