Kurumsal

SAÇ EKİM MERKEZİ

On yılı aşkın süredir İstanbul’da en yeni teknolojileri kullanarak hizmet veren, saç sorunlarını doğal görünümde ve estetik olarak çözme amacında olan kliniğimiz güler yüzlü ve uzman kadrosu ile başından sonuna kadar sürecin her adımında hastalarının yanında olmaktadır.
İnsan beğenisinin odak noktasında olan saçlar binlerce yıldır güzelliğin, gençliğin, gücün, efsanelerin, masalların en önemli unsurlarından olmuştur.

Sizi bize getiren kaygıların bilinciyle çalışıyoruz.

Saç ekimi, geliştirilen yeni yöntemlerle artık daha sağlıklı ve konforlu olsa da, dikkatli olmayı ve oldukça detaylı çalışmayı ve tecrübeyi gerektiren bir operasyondur.   Dermatolog Dr. Vefa Gönenç denetiminde uygulanan operasyonda, saçların; uygun yöntemlerle alınması, toplanması, alınan saç köklerinin dış ortamda bekletilmeden hızlı şekilde nakledilmeleri, doğal çıkış açısında ve yönünde ekilmeleri, ekim öncesi ve sonrası sürecin iyi anlatılması bu operasyonun sağlıklı ve başarılı olmasındaki en önemli faktörlerdir.  Saç ekimi, lokal anestezi gerektiren bir işlemdir ve bu nedenle; hastanelerde, ameliyathane ortamında ve doktor liderliğinde bir ekiple yapılmalıdır.

FUE
(FOLLICULAR UNIT EXTRACION)

Son yıllarda geliştirilen, son derece estetik ve doğal görünümlü sonuç sağlayan bir yöntemdir.  Saç kökleri; lokal anestezi altında, özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınarak saçsız alanlara, doğal saç çıkışı ve yönü dikkate alınarak yerleştirilir. Günümüzde, saç ekim operasyonlarının çoğunluğu FUE yöntemiyle yapılmaktadır.  Profesyonel bir ekip tarafından yapıldığında saç ekimi çok iyi sonuçlar verir.

FUE YÖNTEMİNİN ÖZELLİKLERİ

1 – Uygulama mikromotor yardımıyla, doku hasarı olmadan yalnızca kıl folikülü alınarak yapılır.
2 –Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz; 0,6-0,7 mm den daha küçük çaplı yaralar oluşur; bu yaralar birkaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.
3 – Bu teknikle ense bölgesinden alınan greftler saç transferinde kullanıldığı gibi kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılmaktadır.
4 – Alınacak saçların elverişlilik durumuna ve ekilecek kök sayısına bağlı olarak, bir seansta 3.000 ile 6.000 kadar greft alınabilir.
5 – Her greftde 1 ile 3 arasında saç teli bulunmaktadır. 1 greft saç, ortalama 2 – 2,5 saç teli kabul edilir.
6 – Elde edilen kök sayısına ve açıklığa bağlı olarak santimetrekare başına 50 – 60 saç kökü ekmek mümkündür.
7 – Ayrıca operasyon sonrasında ağrının çok az olması ve iyileşme süresinin kısalığı bu yöntemin tercih nedenlerindendir.