Bona Klinik: Plastik cerrahi sonrası bakım

Bona Klinik: Plastik cerrahi sonrası bakım

Günümüzde plastik cerrahiler daha az invazivdir ve neredeyse anında iyileşir. Ancak yine de ameliyattır ve vücudunuzun işlemden sonra iyileşmesi gerekir. Rinoplasti ve yüz germe gibi basit prosedürlerin bile tamamen iyileşmesi için zamana ihtiyacı vardır.

Ameliyatınızın ardından iyileşmenize yardımcı olmak için burada Bona Klinik’teki uzmanlarımız iyileşme sürecini kısaltmada etkili olan ipuçlarını paylaştı. Cerrahların kendileri tarafından hazırlanan bu ipuçlarını takip ederek, daha hızlı iyileşebilir ve yeni görünümünüzün keyfini olabildiğince çabuk çıkarabilirsiniz!

  1. Doktorunuzun talimatlarına

uyun Doktorunuz bunu yıllardır yapıyor. Ne dediklerini ve önerdiklerini biliyorlar. Ameliyattan sonra ortaya çıkabilecek birçok olası yan etki vardır ve bunlar doktorunuzun T’ye tavsiyesine uymanız gereken nedenlerdir. 

Burada Bona Klinik’te doktorlarımız size kapsamlı bir ameliyat sonrası talimat paketi sağlayacaktır. Ameliyattan güvenli bir şekilde iyileşeceğinizden emin olmak için. Her talimatı dini olarak takip edin ve kısa sürede bandajsız gitmeye hazır olacaksınız!

  1. Destek sisteminizi

hazırlayın Ameliyattan sonra araba kullanamayacaksınız ve kendinize bakmanız zor olacağından güvenebileceğiniz birinden yardım almanız gerekiyor. Arkadaşlarınızdan ve ailenizden, ameliyattan sonra bir süre size yardımcı olmalarını isteyin. Tanıdığınız insanlardan yardım istemekten rahatsızsanız, bir bakıcı bile tutabilirsiniz. 

  1. İzin almaya hazır olun 

Dinlenmek ve iyileşmek için her zaman ihtiyacınız var. Ameliyat sonrası çalışmak sadece sağlığınızı tehlikeye atmakla kalmaz, aynı zamanda işinizi düzgün yapamayacağınız için de etkisiz olur. Ameliyatınızı uygun tatil günlerinde planlayın, böylece sizin ve şirketiniz için daha kolay olur.

  1. Sağlıklı bir diyet sürdürün 

Bu, insanların sıklıkla unuttuğu şeylerden biridir. Ameliyat olduktan sonra asla eski haline dönemeyeceğinizi düşünüyorlar. Liposuction gibi tedaviler ancak sağlıklı bir diyet uygularsanız devam edebilir. Vücudunuzun tedavi edilen bölgelerinde yağ tekrar büyümeyebilir, ancak kesinlikle diğer alanlarda ortaya çıkacaktır. 

  1. Egzersiz veya aşırı efordan kaçının

Egzersiz vücudunuz için iyidir, ancak dikişlerinizi açabileceği için beklemeniz gerekir. Sadece bir süre yatağınızda dinlenin ve vücudunuza baskı yapacak hiçbir şey yapmayın. Kendinizi yalnızca önemsiz görevlere adamanızı tavsiye ederiz.

  1. Bolca su iç 

Yeterli hidrasyon, ameliyattan iyileşirken dikkat edilmesi gereken temel şeylerden biridir. Gittiğiniz her yerde yanınızda bir şişe su olduğundan emin olun ve kendinizi her zaman nemli tutun. Günde en az 12 bardak iç.